Rootsi maksumuudatus

Rootsis jõustus 01.01.2021 maksumuudatus, mis võib mõjutada Rootsi partneritelt laekuvaid makseid  transporditeenuse osutamise eest.

Uue muudatuse kohaselt on Rootsi ettevõte, kes teeb Rootsis mitte registreeritud ettevõttele (st välismaisele ettevõttele, sh Eesti ettevõttele) makseid tehtud töö eest, kohustatud maksest maha arvama 30%, aga seda vaid juhul, kui on täidetud mõlemad allolevad tingimused:

  • välismaisel ettevõttel on Rootsis püsiv tegevuskoht ja
  • välismaisel ettevõttel ei ole Rootsi F-sertifikaati.

Välismaised ettevõtted, kellel puudub Rootsis püsiv tegevuskoht ja kelle töötajad viibivad Rootsis ajutiselt piiratud aja jooksul võivad taotleda Rootsi maksuametilt maksuvabastust. Sellisel juhul Rootsi ettevõtted, kes maksavad Teile teie töö eest, ei pea tegema mahaarvamisi. Kui Rootsi maksuamet kiidab Teie avalduse heaks, teavitatakse Teid otsusest ja saate seejärel näidata otsust igale Teile maksvale Rootsi ettevõttele.

Maksuvabastust saate taotleda, kirjutades Rootsi maksuametile avalduse, mis peab sisaldab järgmist:

  • andmed Rootsi ettevõtte kohta, kes teeb Teile makseid (nimi, aadress ja ettevõtte registrikood)
  • periood, mille kohta taotluse esitate (nt 1.-12.2021)
  • põhjus, miks soovite maksuvabastust (st Te pole Rootsis maksukohustuslane, Teil puudub Rootsis püsiv tegevuskoht ja Teie töötajad viibivad Rootsis ajutiselt ainult transporditeenuse osutamiseks)

 

Avaldus tuleb saata Rootsi maksuametile inglise või rootsi keeles järgmisel aadressil:

Skatteverket
Utlandsenheten
SE-205 31 Malmö
Sweden

Täpsem info Rootsi maksuameti lehel:

https://skatteverket.se/servicelankar/otherlanguages/inenglish/businessesandemployers/newtaxregulationsfrom2021regardingworkinsweden/thosewhorunanonswedishenterpriseinsweden.4.5b35a6251761e69142034e8.html

Personaalsete hindade vaatamiseks sisenege iseteenindussse ja valige menüüpunkt "Personal price map"