Saksamaa teemaksust 2017-2020

Euroopa Kohus on teinud 28.10.20 otsuse C-321/19, mille järgi on Saksamaa kohaldanud  varasemalt põhjendamatult kõrget teemaksu määra.

Ettevõtetel on õigus enammakstud teemaksu osa Saksamaalt tagasi nõuda. Kuna otsus on alles värske, siis ei ole hetkel teada, kuidas ja kui suures osas Saksamaa teemaksu tagastab, kuid eeldatavalt on see vahemikus 4-7% tasutud summast. Tagastatav osa sõltub auto kaalust, euronormist jms.

Tagastust on võimalik taotleda alates 01.01.2017 tasutud teemaksude eest, vanemad nõuded on juba aegunud. Kuna 2017.aasta nõuded aeguvad 31.12.2020, siis tuleks 2017.aasta teemaksudelt tagastuse taotlemiseks nõuded sisse anda kindlasti enne aasta lõppu.

Nõuded tuleb esitada Saksa vastavale ametile – Bundesamt für Güterverkehr. Kuna seda tuleb teha saksa keeles ja nõuete esitamisel tuleb arvestada kehtiva Saksa õigusega, siis soovitame kasutada lahendust eClaim kodulehel www.mautzurueck.de.

Tegemist on erinevate Saksamaa transpordi ja logistika assotsiatsioonide ja Saksa advokaadibüroo poolse lahendusega nõuete esitamiseks. Nende kodulehel on Teil tarvilik registreeruda ja esitada vajalikud dokumendid, misjärel eClaim esitab Teie nimel nõude Bundesamt für Güterverkehr´le. Nõuete esitamisega ei kaasne algseid kulutusi. eClaim võtab tulemustasu tagastatud summalt sõltuvalt sellest, kuidas kulgeb edasine menetlus:

  • 15% kui saavutatakse kohtuväline kokkulepe;
  • 23% kui tuleb läbi viia mõnede ettevõtete kohta nö näidiskohtumenetlus, kuid mitte iga üksiku ettevõtte osas;
  • 33% kui tuleb läbida kohtumenetlus iga üksiku ettevõtte osas.

Kui soovite, et eClaim menetleks Teie 2017.aasta Saksa teemaksude enammakstud osa tagastamise nõuet, tuleb registreerida nende kodulehel enne 4.detsembrit 2020.

Nõude täpsustamiseks on ilmselt edaspidi tarvilikud ka teemaksu arved. Meile teadaolevalt on TollCollecti iseteenindussüsteemis saadaval viimase 24 kuu arved. Varasemate arvete saamiseks tuleks ühendust võtta otse TollCollectiga. Vanemate arvete saatmise eest võidakse võtta tasu.

Port One OÜ saab Teile anda Saksa teemaksu kohta väljastatud LogPay arved alates 01.01.2017 ja meie kaudu Saksa teemaksude eest tasutud kogusumma perioodil 01.01.2017 kuni tänaseni. Palun teavitage meid emailil info@port1.ee , kui soovite neid andmeid oma emailile.

Port One OÜ

info@port1.ee

Personaalsete hindade vaatamiseks sisenege iseteenindussse ja valige menüüpunkt "Personal price map"